Inter Diesel Wojenkowski Iława

Jako turysta posiadający stałe miejsce zamieszkania poza obszarem Unii Europejskiej (UE) jesteś uprawniony do żądania zwrotu podatku VAT, jeżeli zakupione w Polsce produkty wywozisz w stanie nienaruszonym poza obszar UE.

Więcej

Tax Free
Zadzwoń do Nas
+48 89 648 69 66
Tu jesteśmy
14-200 Iława, ul. Ziemowita 3
Napisz e-mail
biuro@inter-diesel.pl
Menu

WTRYSKIWACZE COMMON RAIL

Prawidłowa praca systemu Common Rail zależy w głównej mierze od właściwego stanu technicznego wtryskiwaczy, dlatego naprawa tych elementów musi być wyjątkowo dokładna.
Sterowane elektrycznie wtryskiwacze Common Rail są przełomowym rozwiązaniem w silnikach wysokoprężnych. To głównie one przyczyniły się do popularyzacji silników diesla w ostatnich latach.

W układzie Common Rail paliwo zasysane jest ze zbiornika z pomocą pompy zasilającej. Z niej dociera ono do pompy wysokiego ciśnienia, gdzie paliwo jest sprężane. Stąd dociera ono do szyny wysokociśnieniowej, gdzie jest magazynowane pod wysokim ciśnieniem. Z szyny wychodzą przewody wysokociśnieniowe, które doprowadzają paliwo do wtryskiwaczy. Elektromagnetyczne lub piezoelektryczne wtryskiwacze wtryskują paliwo do komory spalania w cylindrze silnika.

Aby zrealizować kilka faz wtrysku w jednym cyklu pracy wtryskiwacze załączane są przez dziesiętne części sekundy.

Objawy uszkodzonych wtryskiwaczy:

  • utrudniony bądź niemożliwy rozruch silnika
  • nadmierne wydzielanie spalin
  • brak mocy silnika
  • nierównomierna praca silnika
  • zbyt głośna praca silnika

Oferujemy usługi z zakresu testowania , regulacji oraz regeneracji wtryskiwaczy BOSCH, DELPHI, DENSO, SIEMENS-VDO-CONTINENTAL.