Inter Diesel Wojenkowski Iława

Jako turysta posiadający stałe miejsce zamieszkania poza obszarem Unii Europejskiej (UE) jesteś uprawniony do żądania zwrotu podatku VAT, jeżeli zakupione w Polsce produkty wywozisz w stanie nienaruszonym poza obszar UE.

Więcej

Tax Free
Zadzwoń do Nas
+48 89 648 69 66
Tu jesteśmy
14-200 Iława, ul. Ziemowita 3
Napisz e-mail
biuro@inter-diesel.pl
Menu

POMPOWTRYSKIWACZE (EUI, UIS, PD)

Pompa wtryskowa i wtryskiwacz tworzą jedną całość zwaną „pompowtryskiwaczem”. Jedną z wspólnych cech pompowtryskiwaczy stosowanych czy to w pojazdach osobowych czy ciężarowych jest to, iż są napędzane z wałka rozrządu, bezpośrednio przez popychacze lub pośrednio przez dźwignie. Główną zaletą systemu zasilania opartego o pompowtrysk jest możliwość stworzenia dużego ciśnienia w układzie. Pompowtryskiwacz w układzie UIS jest chłodzony paliwem odpływającym do obwodu niskiego ciśnienia. Zawór elektromagnetyczny steruje początkiem wtrysku i czasem jego trwania. System pompowtryskiwaczy umożliwia wtrysk z ciśnieniami do 2200 barów.

Pompowtryskiwacze w pojazdach osobowych występują w modelach samochodów marek Audi, Volkswagen ,Seat, Skoda .

Elektronicznie sterowane pompowtryskiwacze Bosch oraz Lucas-Delphi zastosowano po raz pierwszy w samochodach ciężarowych w 1994 r. w marce Volvo. Wkrótce pojawiły się one również w pojazdach marek Scania i Iveco.

Objawy uszkodzonych pompowtryskiwaczy:

  • utrudniony bądź niemożliwy rozruch silnika
  • nadmierne wydzielanie spalin
  • brak mocy silnika
  • nierównomierna praca silnika
  • zbyt głośna praca silnika

Oferujemy usługi z zakresu testowania , regulacji oraz regeneracji pompowtryskiwaczy BOSCH ,DELPHI, LUCAS , SIEMENS-VDO oraz pompowtryskiwaczy silnika SCANIA HPI.